Sve što zamislite
Projekti
Projekti koje stvaramo su orijentirani na privatne ili javne zelene površine i druge otvorene prostore.
Skrolaj doleZa Vas osmišljavamo kreativna rješenja većih i manjih vrtova.
Za vas osmišljavamo kreativna rješenja većih i manjih vrtova. Svaki naš projekt započinje izlaskom na lokaciju i sagledavanjem prostora te razgovorom s klijentima, gdje dobijemo uvid u njihove želje i potrebe. Sve to potom pretočimo na papir kroz formu proširenog idejnog rješenja pripremljenog za izvedbu ili projekte drugih razina. Nakon potvrde rješenja od strane klijenta, sugeriramo također i provjerene izvođače s kojima surađujemo.
I manje nekad može biti više
Ne dajte se obeshrabriti nedostatkom kvadrata vanjskog prostora, jer biljke mogu iznenaditi.
Uređen okoliš oko poslovnog objekta / poslovni park više je nego poticajan za dugotrajni rad u uredima i radom za računalima.
Vrlo je važno je takav prostor učiniti pristupačnim za boravak, relaksaciju, socijalizaciju, čak i za rad na otvorenom – povezivanje s prirodom i biljkama.
Jestivi krajobrazi uključuju svaki ruralni i gradski, privatni i javni (zajednički) prostor, koji sadrži isključivo jestivo bilje ili kombinaciju jestivog i ukrasnog bilja te gljive.
U naše nastojanje usađena je i briga o zemlji i svim živim bićima, kao i shvaćanje sve veće potrebe za uzgojem vlastite hrane. Vođene principima permakulture i regenerativne poljoprivrede kao šireg pojma, bavimo se dizajnom permakulturnih imanja uključivanjem i drugih stručnjaka, kao i postavljanjem povrtnjaka u vrtovima, na terasama i balkonima. Vizija nam je i ozelenjavanje sivih krovova na razini gradova / općina uspostavom povrtnjaka, urbanih košnica i sličnih „sadržaja“.
Težimo spoju uzgoja povrća, bobičastog voća i voćki s ukrasnim biljem te njihovoj implementaciji u suvremenu arhitekturu. Nastojimo otkloniti predrasude o tome da utilitarno nije estetski prihvatljivo, odnosno da nije dovoljno urbano i da se ne može uklopiti u suvremenu arhitekturu. Time se javlja želja da se više posvetimo edukaciji i osvješćivanju ljudi o važnosti interakcije ‘čovjek – vrt’, u smislu uzgoja vlastite hrane te ostalih dobrobiti, kao što su više boravka na zraku i otvorenim prostorima, rekreacije, razvoja kreativnosti, razvoja brige za druga živa bića i sličnih aktivnosti.